| size | |
|---|---|
| Fragrance | Cherry blossom |
| Weight | 28g |
| Case Height | 3.8cm |
| Case Width | 3.8cm |
| Strap Width | 0.85cm |
| Min Wrist Circumference | 12.5cm |
| Max Wrist Circumference | 21cm |
| Water Resistence | 3 Bar |
| Movement Type | 3針(SEIKO EPSON) |
Koupen-chan x KAORU Sakura ver. -Nadenade- (KAORU013S2)
该商品不在您区域市场的销售范围内
Short Description
Koupen-chan x KAORU Sakura ver -NadeNade- (KAORU013S2)
The second installment of the popular collaboration with "Fragrance Watch KAORU"! "Koupen-chan" is a baby emperor penguin who is everywhere and who affirms the little things in daily life. His cute actions and kind words are soothing, and his simple illustrations have become popular on social media.
This Koupen-chan watch has a gentle Japanese fragrance and healing art that can be worn like a talisman at any time from the silicone band. A message of encouragement is placed on the back cover.
Spec
Product nameー Koupen-chan x KAORU Sakura ver -Nade Nade-
SKUー KAORU013S2
Case: Polycarbonate
Case back: Stainless steel
Movement: Japanese 3-hand quartz (SEIKO EPSON)
Windshield: Plastic
Dial: Brass
Hands: Brass
Scent: Sakura scent
Buckle: Stainless steel
Band: Silicone
Band Color: Pink
Size: Width 38 / Height 38 / Thickness 8.5mm
Band size: 18mm/12.5~21cm
Weight: 28 grams
Warranty period: 6 months
[Country of origin] Made in Japan"
SKU
KAORU013S2
Country of Origin
We offer free shipping for all orders over JPY3980
Delivery Company
Japan Post
Shipping Fee for orders under JPY3980
Japan: JPY500
Shipping Timeline
Your order is expected to be shipped within 1-2 business days. Please note that our logistics partners work according to Japanese Standard Time and on Japanese business days. Most customers receive their orders within 5 business days.