| size | |
|---|---|
| Weight | 28g |
| Case Height | 3.7cm |
| Case Width | 3.0cm |
| Strap Width | 0.8cm |
| Min Wrist Circumference | 14cm |
| Max Wrist Circumference | 18cm |
| Water Resistence | 3 Bar |
| Movement Type | 日本製ソーラー充電式3針クオーツ |
Please note that orders placed from 05/02/2026 to 05/06/2026 will be shipped after 05/07/2026 due to the Japanese summer holiday. We apologize for any inconvenience this may cause.